Az bajom az egésszel, hogyha ez igaz, akkor mit tanultunk eddig???
By Gyulapu
"A Föld folyamatosan termeli a szénhidrogéneket.
Az olaj nem fogy el, folyamatosan képződik.
Lelepleződött az U$A és I$rael állandó terrorjának, háborúskodásainak az oka, amit minél több helyen kell megosztani, elmondani mert ezt a nagy médiák titkolni, elhazudni fogják ezentúl is:
"
A Nagy Olajhazugság
Hogyan tartotta rabságban az emberiséget egy mítosz ?!
Több mint egy évszázadon át a világ egy történethez volt láncolva.
Egy olyan történethez, amelyet olyan gondosan formáltak, olyan következetesen erősítettek, hogy lassan maga lett a valóság.
Azt mondták, az olaj fosszilis üzemanyag.
Azt mondták, dinoszauruszok tetemeiből származik, ősi erdők rothadó maradványaiból, elfeledett mocsarak üledékeiből.
Azt mondták, véges, és ha egyszer elfogy, az emberiség visszasüllyed a sötétségbe.
Tökéletes történet volt, mert tökéletes hazugság volt.
Az olaj nem a halálból születik.
Nem fosszíliákból ered.
Nem egy kihalt kor ritka nedve.
Az olaj abiotikus, a Föld saját élő kémiájának gyermeke.
A mélyből tör fel, a köpeny csatornáiból, a bolygó belső kohójának örök termékeként.
A Föld vére, nem a Föld csontjai.
Ezt az egyszerű, mégis pusztító igazságot hegynyi propaganda temette maga alá.
Miért?
Mert a szűkösség hatalom.
Ha az emberiség elhiszi, hogy az olaj ritka, akkor ára van.
Ha ára van, akkor adóztatható, fegyverként használható, és egész nemzetek láncolhatók hozzá.
Pontosan ez történt.
AZ OLAJMÍTOSZ SZÜLETÉSE
A „fosszilis üzemanyag” mítosza nem véletlenül született.
Tudatos konstrukció volt.
A 19–20. század ipari birodalmai felemelkedtek, és a hatalmasoknak szükségük volt egy narratívára.
Arra, hogy az emberek higgyék: az olaj értékes, pótolhatatlan és véges.
Hogy minden cseppje kölcsönkapott idő.
Azokat a tudósokat, akik ezt megkérdőjelezték, elhallgattatták.
A szovjet geológusokat, akik felfedezték, hogy az olajmezők újratöltődnek a mélyebb rétegekből, a Nyugat kinevette vagy figyelmen kívül hagyta.
Az újra nyomást nyerő kutakat „anomáliának” nevezték, nem bizonyítéknak.
A nyilvánosság sosem hallott róluk.
A tankönyveket átírták, hogy a hazugság legyen a kánon.
Ez nem tudomány volt, hanem színház.
Egy előadás, amelynek célja az volt, hogy az emberiség engedélyért könyörögjön a fényért, a melegért és a mozgásért.
A PETRODOLLÁR CSAPDÁJA
Miután a mítosz megszilárdult, a birodalom trónt épített rá.
Az olajat kizárólag amerikai dollárban lehetett megvásárolni.
Így született meg a petrodollár – a láthatatlan lánc, amely a világot gúzsba kötötte.
Minden nemzetnek szüksége volt olajra.
Olajhoz dollár kellett.
Dollárhoz pedig Washington jóindulata.
Aki nem hajolt meg, azt gazdasági vagy katonai erővel térdre kényszerítették.
Az Egyesült Államoknak többé nem kellett arany.
Elég volt a fekete arany.
Szaúd-Arábia lett az illúzió őrzője.
A „végtelen tartalékok” mítosza sivatagi királyságot emelt globális hatalommá.
Amerikai fegyverek védelme alatt a szaúdiak őrizték a petrodollár-rendet, amelyet a szűkösség fikciója tartott életben.
De mi van, ha az olaj nem is ritka?
Mi van, ha szinte korlátlan, és a Föld mélyéből újra és újra megszületik – függetlenül Arábia akaratától?
A teljes világrend egyetlen nap alatt omlana össze.
HÁBORÚK EGY HAZUGSÁGÉRT
A 20. század minden olajháborúja a mítosz védelméért zajlott.
Irak.
Líbia.
Venezuela.
És most Irán.
Azokat a nemzeteket, amelyek ki akartak lépni a petrodollár rendszeréből, elpusztították.
Vezetőiket kivégezték vagy megbuktatták.
Népeiket káoszba taszították.
Nem azért, mert az olaj ritka volt, hanem mert a szűkösség illúzióját minden áron fenn kellett tartani.
Milliárdok éltek nyomorban, miközben olcsó energia folyt a lábuk alatt.
Egész kontinenseket tartottak sötétségben, azt hazudva, hogy nem engedhetik meg maguknak azt, ami valójában mindig is az övék volt.
Családok éheztek, hogy a bankárok könyvei egyensúlyban maradjanak.
REPEDÉSEK A TÖRTÉNETEN
A hazugság erős volt, de nem tökéletes.
Kútak újratöltődtek.
Régi mezők újra életre keltek.
A fúrási naplók olyan mélységeket mutattak, ahol soha nem létezhettek fosszíliák – mégis olaj tört fel onnan.
Még a mainstream intézmények is kénytelenek voltak elismerni, hogy a Föld mélyén folyamatosan keletkeznek szénhidrogének.
Ennek ellenére tovább ismételték a fosszilis mesét.
Az igazság ott volt az orrunk előtt:
A Föld folyamatosan termeli a szénhidrogéneket.
Az olaj nem fogy el.
Az olaj soha nem dinoszauruszokból származott.
A „fosszilis üzemanyag” kifejezés nem geológiai fogalom volt, hanem varázsige – amelyet nem a kőzetekre, hanem az emberi képzeletre mondtak rá.
A BIRODALOM ÖSSZEOMLÁSA
Képzeld el a napot, amikor az igazság már nem rejthető el.
A kiszivárgott tanulmányokat.
A titkolt felméréseket.
A nyugdíjas geológusok vallomásait.
Az újratöltődő kutak bizonyítékait, amelyek végre nyilvánosságra kerülnek.
A történet összeomlik.
A varázslat megtörik.
A petrodollár elporlad.
A nemzetek többé nem térdelnek Washington vagy Rijád előtt.
A Közel-Kelet királyságai összeomlanak saját mítoszuk súlya alatt.
Az Egyesült Államok elveszíti pénzügyi jogarát.
Az energiaháborúk véget érnek – nem azért, mert az olaj eltűnt, hanem mert kiderült, hogy bőséges, közönséges és örök.
AZ ÉBREDÉS
Amikor a hazugság meghal, az emberiség felébred.
A hamis szűkösség bilincsei lehullanak, és az emberek másként kezdenek gondolkodni az energiáról.
Az olaj többé nem féltve őrzött kincs, hanem egy a sok ajándék közül, amelyet bölcsen kell használni.
A nap, a szél, a víz, a geotermikus energia többé nem riválisai az olajnak, hanem társai.
Egyetlen nagy, harmonikus rendszer részei.
A láncok lehullanak.
A sötétség eloszlik.
És az emberiség ráébred, hogy soha nem az energia volt szűkös.
Hanem az igazság. "
Jason Gray"
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése