Komolyan...
Most megint, Európa most akkor a homokban a feje???
Úgy tűnik, hogy a kelet és az ázsia jobban tudják mit csinál az amcsik???
By, Gyulapu
egy másik:
"A Fülöp-szigetek épp most hirdetett nemzeti energiavészhelyzetet. Egy teljes évre.
Szerintem a legtöbb Európai nem érti, mi történik a határainkon túl.
Hadd mutassam meg, mit csinál valójában a Hormuzi-szoros lezárása a világgal:
- Srí Lanka minden szerdát munkaszüneti nappá nyilvánított az üzemanyag-megtakarítás érdekében, és a kormányzati munkát négynapos munkahétre állította át.
- Banglades március 8-án vezette be a jegyrendszert.
- Pakisztán bezárta az iskolákat, és az egyetemeket online oktatásra állította.
- Mianmar jegyrendszert vezetett be az üzemanyagra.
- Nepál a gázpalackokat csak félig tölti meg.
Ezek az országok túlélési módban vannak.
- Thaiföld arra utasította a köztisztviselőket, hogy liftezés helyett lépcsőzzenek, dolgozzanak otthonról, és a légkondicionálókat 27°C-ra állítsák.
- Dél-Korea 30 év óta először vezetett be olajár-plafont.
- India teljesen felfüggesztette a kereskedelmi gázszállításokat, hogy a háztartások főzhessenek.
- Bengaluruban éttermek zárnak be, mert nem jutnak gázpalackhoz.
- Egyiptom este 9-kor bezáratja a plázákat és éttermeket, lekapcsoltatja a reklámtáblákat, és este 6-kor bezáratja a kormányzati épületeket.
- Kenya vidéki területein már elfogy az üzemanyag. Mindössze 21 napnyi tartalékuk van.
- Vietnám kötelező home office-t rendelt el.
Ez gyakorlatilag egy globális energiavészhelyzet, és egyáltalán nem úgy tudósítanak róla, mint ami.
Eközben a történelem legnagyobb vészhelyzeti olajtartalék-felszabadítása (400 millió hordó 32 országból) nagyjából négy napnyi globális fogyasztást fedez.
Japán rekordméretű, 80 millió hordós tartalékfelszabadítása 45 napot fed le. Maguk a termelők álltak le.
Katar, Kuvait és Bahrein vis maiort hirdetett. Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek leállították a finomítókat. Irak minden külföldi üzemeltetésű olajmezőt bezárt.
A tartalékok ragtapaszok egy elszakadt artérián, és szerintem senki nem látja az alagút végén a fényt.
És akkor még nem beszéltünk a műtrágyáról. A globális műtrágya-kereskedelem egyharmada a Hormuzi-szoroson halad át. Az árak majdnem megduplázódtak. Az északi félteke minden gazdája éppen most veteményez.
Ez nemcsak egy energiaválság. Ez egy élelmiszerválság, ami még nem érte el a boltok polcait.
Amikor odaér, már nemcsak én fogok erről posztolni. Ez lesz az egyetlen dolog, amiről bárki beszél.
A Nemzetközi Energiaügynökség vezetője ma azt mondta, hogy ez rosszabb, mint az 1970-es évek mindkét olajválsága és az orosz-ukrán gázválság együttvéve.
Az ő szavaival: a „legnagyobb globális energiabiztonsági kihívás a történelemben."
3 hete tart.
A Fülöp-szigetek már vészhelyzetet hirdet.
A kérdés nem az, hogy ez rosszabbodik-e. Hanem az, hogy mennyivel lesz rosszabb, mielőtt bárki, akinek hatalma van, lépne.
///Thread-en találtam. Nem olvastam semmilyen magyar híroldalon. Gondoltam megosztom mi a helyzet Ázsiában. 🤷🏻♂️"
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése